Piana PUR jako pomysł na termoizolację

pianka PUR

Gdy dom jest ocieplony we właściwy sposób, o korzyściach wynikających z tego faktu może mówić nie tylko jego właściciel, ale również osoby, które w nim mieszkają. Na pierwszy plan wysuwają się zyski finansowe, dom jest bowiem tańszy w utrzymaniu nie tylko podczas największych mrozów, ale i wtedy, gdy temperatura jest dodatnia i nie trzeba go dogrzewać. O zyskach można jednak mówić także w kontekście ochrony środowiska naturalnego.

Ponieważ nie musimy nadużywać paliw opałowych, nie degradujemy go poprzez emisję do atmosfery gazów cieplarnianych, a to jest już poważny krok na drodze wiodącej ku ratowaniu naszej planety. Wyliczanie korzyści płynących z dobrego ocieplenia domu nie byłoby jednak pełne również wówczas, gdybyśmy nie wspomnieli o poprawie wytrzymałości budynku. Ocieplony lepiej radzi sobie zarówno ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi i promieniowaniem słonecznym, jak i z uszkodzeniami mechanicznymi, dłużej pozostaje więc w stanie, który pozwala nam zapomnieć o konieczności przeprowadzenia w nim remontu. Termoizolacja jest bardzo ważna, nie każde rozwiązanie określane w ten sposób przynosi jednak takie same efekty.

Jeśli więc zależy nam na poprawie efektywności energetycznej budynku, który zamieszkujemy, a jednocześnie sami nie możemy pochwalić się wiedzą w tym zakresie, powinniśmy opierać się przede wszystkim na opinii specjalistów. Ci najczęściej mają świadomość tego, że nie ma mowy o rozwiązaniu uniwersalnym i są w stanie zaproponować takie, które będzie w stanie spełnić nasze indywidualne potrzeby. Gdybyśmy mieli wskazać trendy na rynku materiałów termoizolacyjnych, z pewnością musielibyśmy wspomnieć o rosnącym znaczeniu, jakie zdobywa sobie natrysk izolacji PUR.

termoizolacja

Może się wydawać, że jako rozwiązanie stosunkowo nowe, piana PUR będzie musiała czekać na swoje pięć minut, tymczasem okazuje się, że już teraz budzi ona ogromne zainteresowanie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie to, że charakteryzuje się wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, warto mieć jednak na uwadze to, że mówimy o nim jako o jednej z szeregu jej zalet. Na takie miano zasługuje również możliwość zapewnienia przez nie izolacji akustycznej oraz to, że jest ona dodatkową barierą wodną, nie można jednak nie wspomnieć i o tym, że piana PUR potrafi skutecznie eliminować mostki termiczne. Jej parametry są niemal niezmiennie pomimo upływającego czasu, na ścianach budynków izolowanych w ten sposób skrapla się przy tym znacznie mniej wilgoci. Nie można nie docenić i tego, że mamy do czynienia z rozwiązaniem odpornym na działanie większości rozpuszczalników.