W jaki sposób zastosować piankę poliuretanową

zastosowanie piany pur

Nałożenie pianki PUR będzie dość prostą czynnością, ale trzeba pamiętać, że taka praca musi być zawsze zlecona doświadczonym wykonawcom. Całość polega na tym, że rozpylona jest pianka specjalnym agregatem, który będzie pod ciśnieniem ja tłoczył w miejsce, które ma być docieplone. Pianka będzie się rozszerzać i szybko stygnie. Po tym jak przygotujemy miejsce i wykona się izolację następnie będzie można instalować kotwy, które będą służyć do tego, że będzie montować będzie można na tym płyty kartonowo gipsowe. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdzi. Trzeba także pamiętać, że ważne będzie zabezpieczenie otworów okiennych. Musimy również zadbać o to, by wykonać izolacje w okolicach kanałów wentylacyjnych i otworów okiennych. Prace z pianką będą szybko postępować i może być nakładana od razu na deskowanie albo na membranę. Piana szybko się rozszerza i tworzy na dachu szczelna warstwę. Sam natrysk wykonuje się od dołu do góry, rozpoczyna się od krokwi.

Podłoże jakie ma zostać docieplone powinno być dobrze przygotowane. Drewno musi być sprawdzone między innymi pod kątem wilgotności. Jeśli będzie ona na poziomie powyżej 60% to będzie oznaczać, że wcześniej musi być wykonane suszenie. Piana otwartokomórkowa jest wykorzystywana przede wszystkim na poddaszach, ponieważ to rozwiązanie tanie. Jedynie 15 cm wystarczy, by uzyskać dobrą jakość. Jednak standardem jest 18 cm. Jeśli chodzi o miejsc, gdzie takiej grubości nie będzie można zastosować wtedy można wybrać pianę zamkniętokomórkową i wtedy wystarczy jedynie 10 cm grubości. Właściwości pianki sprawiają, że nie trzeba będzie stosować folii paroprzepuszczalnej. Okazuje się, że mimo tego jest wielu wykonawców, którzy nadal po te folie sięgają. Przede wszystkim wynika to z ich przyzwyczajenia do stosowanych rozwiązań. Jednak wystarczy wykonać regipsy, których od piany nie musi oddzielić folia.

Inwestor musi jedynie nadzorować pracę ekipy, która będzie nakładać piankę. Warto sprawdzić jedynie doświadczenie ekipy, to jaki sprzęt posiada, ponieważ od tego będzie zależeć jakość wykonanej izolacji. Tego wyboru nie będzie można lekceważyć trzeba się tym dobrze zająć. Od nas zależy wybór ekipy, a dobra ekipa to dobrze wykonana izolacja.